Bizi Hemen Arayın!      0 216 455 18 04

HİZMETLERİMİZ

KİRPİK KİRPİK

İpek Kirpik Uygulaması:
Kirpikler, özellikle kadınların estetik görünümlerine büyük katkı sağlayan ve gözü tamamlayan yapıdadırlar. Çeşitli protez kirpiklerin kullanımıyla daha dolgun ve gözlerin de ön plana çıktığı görünümler elde etmek mümkündür. Protez yapıdaki kirpiklerin kullanımıyla birkaç ay süreyle daha dolgun ve estetik kirpiklere kavuşmak mümkün olabiliyor. 

3d İpek Kirpik Nedir?
İpek kirpik uygulamasında kirpikler tek tek yapıştırılarak yerleştirilir. Bu yapıştırma işleminde özel medikal yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Kirpikler daha fark edilir hale gelir ve gerçek kirpiklerin dolgunluğu arttırılır. İpek kirpiklerin ne kadar kalın ya da uzun olacağı tamamen kişinin göz yapısının uyumuna göre belirlenir. Ustalık gerektiren bir işlem olmasına rağmen, tecrübeli eller uygulamayı 1, 1.5 saat gibi sürelerde bitirebilmektedir.
3d ipek kirpik doğru şekilde uygulanır ve bakımları ihmal edilmezse 3 ay kadar kullanılabilmektedir. Bu sürenin sonunda tekrar işlem yapılması gerekir. Bunun sebebi de doğal kirpiklerin büyümesidir. Düzenli yapılan bakımlarda eksilmeler giderilir ve yeni doğal kirpiklere de ipek kirpikler eklenir.
İpek kirpik uygulamalarında 3d ipek kirpik, 2d ipek kirpik, serpme ipek kirpik gibi farklı teknikler ve ürünler kullanılabilmektedir.

İpek Kirpik Avantajları:
Bu protez kirpikler ipek malzemelerden yapıldığından oldukça hafif ve yumuşak bir yapısı vardır. Bu nedenle ağırlık hissi gibi rahatsızlıklar ortaya çıkmaz. Ayrıca eklemeler uç kısımlara yapıldığından kirpik dipleri havasız kalmaz ve kirpikler zarar görmez.. Medikal yapıştırıcılar da alerji yapmayan yapıdadır. Bu şekilde hem göze hem de göz çevresine zarar vermezler.
Bunun dışında makyaj yapmadan dışarı çıkabilme avantajı da vardır. Sadece ruj veya göz altı kapatıcısı kullanarak günlük makyaj tamamlanabilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken yağ bazlı temizleyicilerin kullanılmamasıdır. Bu temizleyiciler medikal yapıştırıcının etkisini azaltır. Bu nedenle eyeliner, göz kalemi veya far kullanımına dikkat etmek gerekir.

İpek Kirpik Uygulaması Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler:
İşlem öncesinde yüzdeki makyaj kalıntıları temizlenir ve temizleme jeli yardımıyla yüz yıkanır. Çünkü hem yüzün makyajdan arınmış olması hem de kirpiklerin kuru olması gereklidir. İpek kirpik uygulaması yaptırmadan önce 48 saat süre boyunca kirpiklerin ovuşturulmaması, herhangi kıvırıcı aparatlar veya kirpik perması uygulanmamış olması gerekir. Ayrıca lens kullanan kişilerin de işlem öncesi lenslerini çıkarması lazımdır.

İpek Kirpik Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:
İpek kirpik uygulamasını takip eden 2 gün boyunca fazla ısı, su ve neme karşı korunmak gerekir. Bu sebeplerle solaryum, hamam, sauna ve buhar banyosu gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. Ayrıca bu sürede maskara da kullanılmamalıdır.
İşlem sonrası süreçte de kirpik temizliğinde dikkat edilmesi gerekir. Yağ bazlı temizleyici ürünler, makyaj sökücüler ve göz kremlerinin, kullanılacaksa kirpik diplerine değmemesi gerekir. Bu, yapıştırıcının ömrü için önemlidir.

İpek Kirpik Fiyatları:
İpek kirpik uygulaması fiyatları, kullanılacak tekniğe, şehre ve yıllara göre çeşitlilikler gösterebilir. Örneğin İstanbul 3d ipek kirpik fiyatları, Ankara ücretlerinden farklı olabilir. Konu hakkında bilgi almak için bize 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefon hattından ulaşabilirsiniz.

Kirpik Perması Nedir?
Kirpik permasının amacı, kişinin rimel kullanmadan kalıcı olarak dolgun kirpik yapısına ulaşmasını sağlamaktır. 

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?
Bunun için öncelikle kirpik analizi yapılır. Kişinin kirpiklerinin uzunluğu bigudi seçimi için önemlidir. Kısa kirpik yapısında küçük boylu bigudiler tercih edilirken uzun kirpiklerde orta ya da büyük boy bigudiler kullanılır. Kıl yapısı da bu noktada önemlidir. Kıl kalınlığı gibi faktörler, kirpiklere uygulanan ilaçların ne kadar bekletilmesi gerektiği konusunda önemli faktörlerdir.
İşleme, göz kapağına medikal bir yapıştırıcı sürülerek başlanır. Ardından kirpik yapısına göre seçilen bigudi, göz kapağına yapıştırılarak uygulanır. Yapıştırıcı etkisi için beklendikten sonra, kirpikler tek tek bigudi üzerine sabitlenir. Kirpikler yapıştıktan sonra ilk solüsyon sürümü yapılır. Bu solüsyon, kirpiğe şeklini veren solüsyondur. En az 15-20 dakika kadar bir süre bekletilir. Ardından ikinci solüsyon sürülür. Bu solüsyon sabitleme amaçlı sürülmektedir. Bu noktada kirpik kıvrımının uzunluğu da belirlenir. Bu solüsyon da kişinin kıl yapısına bağlı olarak, 15-20 dakika kadar bekletilir. Bekleme sırasında, kişinin yüzüne naylon bir örtü serilir ve üzerine de havlu konur.
Beklemelerin ardından kirpikler tek tek uygulamayı yapan kişi tarafından açılır. Bu işlem sırasında ıslak bir pamuk kullanılır. Böylece kopma gibi zararlardan kaçınılır. En son olarak nemli bir pamukla silme işlemi yapılır.

Kirpik Perması Kalıcılık:
Durumdan duruma değişebilmekle beraber kirpik permasında kalıcılık ortalama 2 ay kadardır. Perma işlemi bu süre sonucunda tekrarlanır.

Kirpik Perması Dikkat Edilmesi Gerekenler:
Kirpik permasında en önemli noktalardan biri, işlemi yapacak kişinin uzman ve tecrübeli olmasıdır. Hem kalıcılığın fazla olması hem de kirpik hasarı gibi olumsuz durumların önüne geçilmesi adına önemlidir.

Kirpik Perması Fiyatları:
Kirpik perması fiyatları için, işlemin yaptırılacağı şehre ve yıla göre değişkenlikler ortaya çıkabilmektedir. İstanbul kirpik perması fiyatlarının diğer illere göre aynı olmaması normal olduğu gibi 2016 kirpik perması ücretleri de geçtiğimiz senelerden farklı olabilir. Detaylı bilgi almak için bizi 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefondan arayabilirsiniz.