Bizi Hemen Arayın!      0 216 455 18 04

HİZMETLERİMİZ

MASAJ TERAPİ MASAJ TERAPİ

Masaj Terapi Nedir?

Hem sinir ve kas sisteminin rahatlatılması hem de kan dolaşımının düzenlenmesi amacıyla, çok farklı şekillerde masaj teknik ve yaklaşımları mevcuttur. Farklı masaj sistemleriyle, kişilerin değişik problemleri çözümlenerek daha dinç ve sağlıklı bir bedene kavuşulabilir.

Buhar banyosu ile detoks yaklaşımı, ciltteki toksinlerin atılması ve ölü derinin temizlenmesi amacıyla yapılan rahatlatıcı bir teknktir. Ciltteki tıkanmış gözeneklerin açılması için, peeling ve maske gibi işlemlerden önce yapılabileceği gibi tek başına da uygulanabilmektedir. Buhar banyosu ile makyaj ve yağ gibi cilti tıkayan faktörler temizlenebilmektedir. Özellikle karma ve yağlı ciltler için, bir ya da iki haftada bir tekrarlanması önerilir.
Türk hamamı ve osmanlı masajı kişinin rahatlaması ve dinlendirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Osmanlı masajıyla gül içerikli sabunlar kullanılarak deri ölü hücrelerden arındırılarak gözenekler açılır. Özellikle hamamda keseden sonra uygulanan sabun masajı da bu noktada önemlidir. Türk hamamında kese uygulaması da kan dolaşımının hızlandırılması ve ölü derinin temizlenmesini sağlar.
Çakra açma, ayaklara ve vücuda yapılabilen, kişinin bağışıklık sistemin tetikleyen, beden ve zihinde iyileşme sağlayan ve rahatlatıcı etkisi olan masajlarla yapılabilmektedir. Vücudun çakra noktlarını iyi bilen tecrübeli ellerle yapılan masajlarla, çeşitli problemler, ağrılar giderilebilmektedir. Çakra açma (Enerji Yenileme Masajı) özel enerji taşlarıyla da uygulanabilmektedir. Uzakdoğu inancında vücuttaki çakraların, insan sağlığına etkisi büyüktür.
Adını Endonezya’nın Bali adasından alan Bali masajı, bütün vücuda güçlü hareketler uygulanarak yapılır. Diğer masajlarda olduğu biri bu masajda da bedenin ve zihnin rahatlatılması amacıyla kan dolaşımı düzenlenir ve kaslardaki gerginlik azaltılır, lenf dolaşımı hızlandırılır. Bali masajında aromaterapi yağları kullanılmaktadır. Diğer masaj türlerinden en önemli farkı masajın baş bölgesinden değil ayaklardan başlamasıdır. Bali masajının egzotik Bali masajı, geleneksel Bali masajı, Lulur Royal gibi farklı çeşitleri olabilmektedir. Bali masajında kurutulmuş bitkiler, volkanik taşlar, taze meyveler ve bitki özlü yağlar kullanılabilir.
Sıcak taş masajı olarak da adlandırılan volkanik taş masajı, volkanik taşlar kullanılarak yapılan bir masajdır. Rahatlatıcı ve dinlendirici etkisinin yanı sıra negatif enerjinin giderilmesine de yarar. Siyah renkteki pürüssüz volkanik taşlar su içinde ısıtılarak boyun, bel, ayak parmakları, karın, avuç içi gibi noktalara yerleştirilerek uygulanır. Bu taşların bir özelliği, ısıyı iyi tutmaları ve geç soğumalarıdır. Volkanik taş masajının kaslar üzerindeki olumlu etkisi ve kan dolaşımını hızlandırmasıyla stres ve ağrılara iyi gelerek rahatlama ve dinlendirme sağlar.
Özellikle uzakdoğu yaklaşımlarında, ayakların genel beden sağlığı açısından öneminin büyük olduğu bilinmektedir. Refleksoloji, vücudun farklı organ ve sistemlerine denk gelen ayaktaki pek çok farklı noktayı hedef alarak genel beden sağlığını düzenler. Refleksoloji ile bu bölgelere yapılan baskı sayesinde stres ortadan kaldırılırarak fizyolojik iyileşmeler hedeflenir ve kişi rahatlatılır. Çok farklı sağlık sorunlarına iyi gelebilen refleksoloji masajı, ortalama olarak yarım saat kadar süren bir uygulamadır.
Günümüzde modern yaşamın getirdiği beslenme ve hareket düzeni, selülit gibi problemlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Selülitin ortaya çıkmasının temel sebepleri cilt altı kan ve lenf dolaşımının yavaşlaması ve östrojen hormonunun  artışıdır.
Selülit tedavisinde oldukça etkili yaklaşımlardan biri de selülit masajıdır. Selülit masajı ile cilt altındaki kan ve lenf dolaşımı düzenlenir ve dokulardaki oksijen miktarı arttırılır. Selülit sebebiyle ortaya çıkan portakal kabuğu görüntüsü, kekik, okaliptüs, limon, kayısı, portakal ve biberiye yağlarının kullanımıyla yapılabilen selülit masajıyla önlenebilmektedir. Temel amaç ısıtma ve dolaşımı arttırmaktır. Bu yağların çabuk emilme ve ısıtıcı özellikleri vardır.
Thai masajı, bedeni, zihni ve ruhu etkileyen bir terapi şeklindedir. Doğu kökenli olan Thai masajı, yarı sert zeminde esnetme, germe, çekme ve bası hareketleri kullanılarak yapılan, böylece hem bedende hem de zihinde iyileşmeyi ve terapiyi hedefleyen bir masajdır. Vücudun enerji hatları boyunca yavaş ve ritmik hareketlerle gerçekleştirilir.
Batı tekniğiyle yapıla İsveç masajı, klasik masaj olarak da adlandırılmaktadır. Öfleraj (sıvazlama), petrisaj (yoğurma), friksiyon (sürtünme), tapotement (darbeleme) ve vibrasyon (titreşim) aşamaları vardır. İsveç masajı ile dolaşım düzenlenir, kas gerilimi azaltılır ve dokular canlandırılır. Bu şekilde yorgunlukların ve sıkıntıların üstesinden gelmek, dinlenme ve gevşeme sağlamak mümkündür. Yaklaşık 1 saat kadar süren İsveç masajında genellikle masaj yağları kullanılır.
Yavaş ve ritmik hareketlerle yapılan anti stres masajı ile kaslar gevşetilirek, yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanında gerilim ortadan kaldırılır. Anti stres masaj tekniğiyle, stres ve gerginlik giderilerek gevşeme ve dinlenme sağlanır.
Aromaterapi masajı, bitki özütlerinden elde edilen içerikler kullanılarak hazırlanmış masaj yağlarının, düşük ve hafif şiddetli hareketlerle uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Aromaterapi masajı rahatlama, gevşeme ve dinlendirme etkilerini sağlar.
Aroma terapi masajında kullanılan bitki özlü yağlar, ısınmayı sağlayarak, kas ve eklem ağrılarını giderebilir ve de dolaşımı düzenler. Bu yağların kokuları da dinlendirici etkiye sahiptir.