Bizi Hemen Arayın!      0 216 455 18 04

HİZMETLERİMİZ

KALICI MAKYAJ KALICI MAKYAJ

Kalıcı Makyaj Nedir?
Makyaj uygulamaları, özellikle kadınların hayatında önemli bir yer tutmaktadır. İnsanlar yüz yıllardır estetik kaynaklı nedenlerle makyaja başvurmaktadır. Kalıcı makyaj uzun süre dayanabilen, çeşitli sebeplerle kaşlarını kaybeden veya eksilmeler yaşayan kişilerin kayıplarının ortadan kaldırılması ve bu kişilerin eksiklerinin giderilmesi, ayrıca estetik amaçlı olarak da uygulanabilen medikal bir işlemdir. Özellikle vakti fazla olmayan ya da makyaj yapmakla uzun süre harcamak istemeyen kişiler ve devamlı olarak güzel, bakımlı görünümünü korumak isteyen kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Halk arasında genel olarak kalıcı makyaj olarak adlandırılan bu uygulama mikropigmentasyon olarak da isimlendirilmektedir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Mikro pigment uygulaması ya da mikro pigmentasyon işlemi mikro uçlu, steril ve tek kullanımlık iğneler ile alerji yapmayan, doğal renk içeriklerinin deri altının yüzeye yakın kısmına uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Bu alerji yapmayan boya içerikleri cildin hemen altına enjekte edilirler ve koku, katkı maddesi vb. içermediklerinden zararlı etki göstermezler. Dövme işleminden farklı olmasına rağmen kalıcı makyaj da uzun süreli doğal görünüm sağlayan bir işlemdir. Hem yüzdeki hem de vücuttaki çeşitli kusurların örtülmesinde kullanılabileceği gibi tamamen makyaj benzeri bir etki yaratmak amaçlı da kullanılmaktadır. Bu sayede kalıcı makyaj, bakımlı ve genç bir görünüm sağlayabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Kalıcılık Süresi:
Mikropigmentasyon, ömür boyu kalıcı bir işlem olmayıp semi permanent yani yarı kalıcı olan bir tekniktir. Yani, uzun süre dayanmalarına rağmen ortalama 1,5 sene gibi bir sürede mikro pigmentasyon etkisi geçer. Bunun sebebi kalıcı makyajda kullanılan doğal pigmentler, yani boya içerikleri, vücudun savunma sistemleri tarafından yok edilirler. Bunu gerçekleştiren hücreler, pigmentleri içlerine alıp parçalayarak yok eder. Ancak şunu belirtmek gerekir ki kalıcı makyajın kalıcılık yani etki süresi ciltten cilde değişebilmektedir. Birtakım cilt yapılarında pigment maddeleri tamamen yok olmadan hafif gölgeler bırakabilir.

Hangi Bölgere Kalıcı Makyaj Yapılabilir?
Genel olarak baktığımızda ana uygulama bölgeleri dudaklar, kaşlar ve gözdür. Bunun dışında, belirli sebeplerle kirpik veya saç dökülmesi gibi durumlarda ya da deride renk değişimi gibi sorunlarda da kusurların giderilmesi amacıyla kullanılabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Zararlı Mıdır? Kalıcı Makyaj Yan Etkileri Nelerdir?
Kalıcı makyaj için kullanılan pigment yani boya maddeleri doğal içeriklerden elde edilirler ve bu maddelere özel olarak alerjisi olmayan kişiler dışında alerjiye sebebiyet vermezler. Mikro pigmentasyon öncesinde alerji testleri ile kişiye özel alerji sorunları önceden tespit edilebilmektedir.
Tamamen organik su bazlı doğal boyalar kullanılması ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçer. Kimyasal içerikli boyalar kullanıldığı zaman kaşların gri, kızıl veya mavi renge dönüşmesi gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Doğal boyalarda kesinlikle renk dönmesi görülmez. 

Kalıcı Makyaj Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Mikropigmentasyonda kullanılan boya maddelerinin kalitesi kalıcı makyajın görünümü ve herhangi bir yan etkinin görülmemesi adına önemlidir. Özellikle bu noktada sentetik içerikler yerine doğal, kaliteli içeriklerin tercih edilmesi gerekir. Ayrıca mikro pigmentasyon için kullanılacak cihazların da kaliteli olması gerekmektedir. İşlemi yapacak kişinin alanında uzman ve tecrübeli olması (M.E.B onaylı Sağlık Bakanlığından gerekli diplomalı ve sertifikalı uzman olması), gerekli sertifikalara sahip olması büyük önem taşır. Son olarak işlemin yapılacağı ortamın ve bütün ekipmanların hijyeni, olası enfeksiyon risklerini önüne geçilmesi adına oldukça önemlidir.

Kalıcı Makyaj Dudak Kontürü:
Kalıcı dudak makyajı, doğal dudak kontürü mikro pigmentasyon ile gerçekleştirilerek dudak şekillendirme yapılabilmektedir. Kişinin isteğine göre farklı renklerde dudak kontürü yapılabilmekte, ruj silinmesi gibi problemlerin önüne bu şekilde geçilebilmektedir. Ayrıca şekil bozuklukları ve asimetriler önlenebilmekte, dudak kalınlaştırılabilmekte, doğal dudak rengi canlandırılabilmekte, deforme dudak hatları düzeltilebilmektedir. Dudaklarının sürekli canlı görünmesini isteyen, ruj kullanmak istemeyen veya alerjisi olan kişiler için doğal dudak kontürü uygulaması önerilir.
Ayrıca son dönemde oldukça popülerleşen ombre dudak makyajı da kalıcı şekilde yapılabilmektedir. Farklı tonlar kullanılarak dudakların daha dolgun görünmesi için kalıcı ombre dudak makyajı tekniği kullanılır.

Kalıcı Makyaj Kaş Kontürü:
Kalıcı dudak makyajı uygulamasında yüze uygun şekilde ve renkte yapılan doğal kaş kontürü ile istenilen doğal yüz ifadesi ve estetik bir görünüm kazanılabilmektedir. Kaş şekli veya renginden memnun olmayan, kaş küsmesi denilen ve sürekli cımbızla yapılan yanlış uygulamalar sebebiyle ortaya çıkan seyrekleşme sorunu yaşayan, kaşlarını şekillendirmek veya kalınlaştırmak isteyen kişiler için kaş kontürü oldukça uygun bir yaklaşımdır. Özellikle makyaj yapmak istemeyen veya yapmakta zorlanan kadınlar tercih edebilir.
Kıl tekniği ile kaş şekillendirme özellikle son dönemlerde oldukça yaygınlaşan bir yaklaşımdır. Kalıcı makyaj kıl tekniği ile doğal kıl efekti verilerek istenilen kaş görüntüsü elde edilebilmektedir. Kıl tekniği sayesinde hem doğal hem de estetik sonuçlar alınabilmektedir. 3d kıl tekniği, 6d kıl tekniği gibi farklı varyasyonları mevcuttur. Bunun dışında klasik kıl tekniği de kullanılabilmektedir.
Microblading ya da klasik el metdou tekniği, görece yeni bir kalıcı makyaj yaklaşımıdır. Microblading yönteminde çok ince bir bıçak kullanılarak epidermise pigmentler yatırılır. Bu şekilde kaş görünümü geliştirilebilir ve doğal bir görünüm elde edilebilir. Doğal kaşın miktarından ve yoğunluğundan bağımsız olarak, yapılan bütün vuruşlar doğal görünümdedir.
Microblading 3d kıl tekniği makina veya cihaz kullanılmadan yapılan, incelik isteyen bir tekniktir.  3d kıl tekniğindeki iğneler, makinelerdekinden çok daha incedir. Bu teknikle oldukça ince vuruşlar yapılabildiğinden, becerikli ellerle çok başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.
Ayrıca kalıcı kaş makyajında gölge tekniği, toz tekniği ve dolgu tekniği gibi çeşitli farklı yaklaşımlar da kullanılabilmektedir.

Kalıcı Göz Kontürü – Eyeliner/Deepliner:
Kalıcı eyeliner uygulaması ile alt ve üst gözkapağı ya da kirpik hattı renklendirilebilmekte, daha belirgin bir hale getirilebilmektedir. Kalıcı eyeliner ile hem ince, zarif çizgiler hem de daha göz alıcı çizgiler oluşturulabilmektedir. Sürekli hafif bir sürme isteyen, kalem çekmekle uğraşmak istemeyen, kirpik problemleri yaşayan kişiler için özellikle uygundur. Kişinin beklentisine göre doğal bir yaklaşımla kalıcı eye liner oldukça yüz güldüren sonuçlar vermektedir. Göz makyajı olarak kalıcı deepliner da yapılabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Fiyatları:
Kalıcı makyajın uygulanacağı bölge kalıcı makyaj fiyatlarındaki en önemli faktörlerden biridir. Örneğin kalıcı kaş kontürü fiyatları, kalıcı dudak makyajı fiyatları ve kalıcı göz makyajı fiyatları birbirinden farklı olabilmektedir. Kalıcı makyaj ücretleri ayrıca şehirlere göre de farklılıklar gösterebilir. İstanbul kalıcı makyaj fiyatları, Edirne kalıcı makyaj fiyatları ile aynı olmayabilmektedir. Ne kadar boya maddesi kullanılacağı, hangi tekniğin seçileceği gibi değişkenler de ücretlendirmeyi etkileyebilir. Ayrıca kalıcı makyaj merkezleri de, yine fiyatları etkileyen başka bir etkendir. Detaylı bilgi alabilmek ve sorularınız için 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.