Bizi Hemen Arayın!      0 216 455 18 04

HİZMETLERİMİZ

MEDİKAL ESTETİK MEDİKAL ESTETİK

Medikal estetik, tıp doktorlarının estetik amaçlı ameliyatsız yöntemler kullanarak operasyonsuz olarak yapılan uygulama şeklidir. Medikal estetik ile kırışıklıkların giderilmesi, sivilcelerin yok edilmesi, aşırı terleyen koltukaltının tedavi edilmesi gibi birçok sorundan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Medikal Estetik Uygulama alanları arasında bedensel incelme, lazer epilasyon, botoks, dolgu maddeleri ile kırışıklık tedavisi, kimyasal peeling, cilt bakımı, mezoterapi bulunmaktadır. Botoks ile kırışıklık tedavisi, terleme tedavisi yapılmaktadır.

Lazer tedavi cilt yenileme, leke tedavisi, ben ve siğil tedavisi, kalıcı dövme silme bulunmaktadır. Dolgu maddeleri ile cilt gençleştirme ve aşarı terleme tedavisi yapılmaktadır. Mezoterapi uygulaması saça, yüze, vücuda yapılmaktadır. Tüm uygulamalar uzman doktorlar tarafından, medikal estetik merkezlerinde yapılır.


İple Yüz Germe:
Örümcek ağı estetiği, balık ağı estetiği, iplerle yüz gençleştirme gibi şekillerde de adlandırılan ameliyatsız iple yüz germe, son dönemlerde başarılı sonuçları sebebiyle oldukça sık tercih edilen bir estetik uygulamadır. İple yüz asma, temel olarak cerrahi ipler kullanılarak cildin gerginleştirilmesini, sarkmaların ortadan kaldırılmasını ve diri bir cilt yapısına kavuşulmasını sağlar.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?
Ameliyatsız iple yüz germe işleminde, cilt iyice temizlendikten sonra tespit edilen problemli noktalar kalemle önceden çizilerek ipliklerin yerleştirileceği bölgeler belirlenir. Cerrahi iplerin cilt altına yerleştirilmesi kanüller yardımıyla yapılır. Cilt altına yerleştirilen ipler sayesinde lifting, germe ve kaldırma etkileri sağlanmış olur.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?
Örümcek ağı estetiği, oldukça yaygın kullanım alanı olan bir estetik işlemdir. İple yüz, boyun ve alın germe, iple yanak asma, iple kaş kaldırma, burun ucu kaldırma, kepçe kulak estetiği gibi çok geniş bölgelerde, farklı problemlerin giderilmesinde kullanılır.

İple Yüz Germe Kimlere Yapılmaz?
Gebe veya emzirme döneminde olan, çeşitli ciddi alerji problemleri yaşayan kişilere yapılmaz. Ayrıca bazı hormon problemleri ve birtakım ilaç tedavileri de ameliyatsız iple yüz germe uygulamasına engel olabilir. Bu noktada işlem öncesinde kişinin mevcut sağlık durumu hakkında bütün bilgileri sağlaması, işlemin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğinin anlaşılmasını sağlar. Bu nedenle bilgilendirme önemlidir.
Örümcek ağı estetiği için, özellikle yüzde sarkma ya da yaşlanmaya bağlı gevşeme görülmesi gerekir.

Örümcek Ağı Estetiğinde Kullanılan İpler:
Balık ağı estetiği olarak da adlandırılan iplerle yüz gençleştirme işleminde kullanılan ipler, yıllardır cerrahi işlemlerde kullanılan oldukça güvenli iplerdir. Bu ipler eriyen iplerdir. Genel olarak baktığımızda iki çeşit ipten bahsedebiliriz. Bunlar kılçıklı iple ve düz iplerdir. Bu ip yapılarına PDO ipler denir.

PDO iplerin yaklaşık olarak 6 ay kadar kalıcılığı olmasına rağmen, ipler kaybolduktan sonra da cilt altındaki kollajen etkisi devam eder. Bu etki birkaç yıl olabilmektedir. PDO ipler dışında Spring Thread ve Silhouette Soft gibi farklı ip çeşitleri de, kişideki soruna bağlı olarak kullanılabilmektedir.

İple Yüz Germe Ne Kadar Sürer?
İple yüz germe işleminden önce lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu kremlerin etkilerini göstermesi yaklaşık olarak 25 dakika kadar sürebilir. İplerin yerleştirilmesi de, uygulama bölgesine göre değişmekle birlikte, ortalama yarım saat kadar sürer. Toplamda bir saate yakın bir sürede uygulamanın tamamlandığını söyleyebiliriz.

İple Yüz Asma Kaç Seans Yapılır?
Ameliyatsız iple yüz estetiği tek seansta gerçekleştirilerek, germe ve gençleşme etkisi yakalanır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Kalıcılık Süresi:
İple yüz germe işleminden hemen sonra kişi, germe ve gençleşme etkilerinin bir miktar görebilir. Ancak etkilerin oturması belirli bir zaman alabilmektedir. İşlemin kalıcılığı da kişiden kişiye değişik olabilir. Kullanılan ip çeşidir, hastanın probleminin çeşidi ve yoğunluğuna göre iplerin etki süresi artabilir ya da kısalabilir.

Ameliyatsız İple Yüz Asma Riskleri:
Eğer kişide alerjik bir durum yoksa, oluşabilecek yan etkiler ve riskler sıfıra yakındır. Eğer işlem doğru şekilde, tecrübeli ve bilgili eller tarafından gerçekleştirilirse, komplikasyon ve olumsuz etki olasılığı da azalacaktır.

Örümcek Ağı Estetiği Fiyatları:
Ameliyatsız iple yüz germe fiyatları, kullanılacak iplerin tipine, kişideki sorunun derinliğine göre ne kadar ip kullanılacağına, işlemin yapılacağı merkeze ve merkezin bulunduğu şehre, işlemin gerçekleştirileceği yıla göre değişkenlikler gösterebilir. İstanbul iple yüz germe fiyatları, Edirne iple yüz asma fiyatlarına göre farklı olabilir. 2016 yılındaki iplerle gençleşme fiyatları da 2015 yılına göre değişmiş olabilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi alabilmek adına 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kök Hücre Tedavisi Nedir?
Cilt gençleştirmede yeni yaklaşımlardan biri de kök hücre tedavisidir. İnsanların yüzünde yaşlanmaya bağlı ortaya çıkabilen kırışıklık gibi problemlerin giderilmesinde kök hücre tedavisi, kişinin kendi hücreleri kullanılarak doğal bir şekilde giderilebilmektedir.
İlerleyen yaşla beraber ciltteki fibroblast hücrelerindeki yıpranma, kollajen ve elastin sentezini de olumsuz etkiler. Kök hücre tedavisinde kişiden alınan yaşlı hücrelerden genç hücreler üretilerek deri altına verilir. Bu şekilde canlı ve genç bir cilt elde edilebilmektedir

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme:
Kök hücre fibrocell uygulaması ile genellikle kulak arkasından alınan dokudan fibrosit hücreleri elde edilir. Bu hücreler laboratuvar ortamında arttırılarak yüze verilirler. Fibroblast hücreleri, kollajen ve elastin sentezini gerçekleştirdiklerinden, bu hücrelerin cilde nakledilmesiyle gençleşme ve yenilenme sağlanır. Genellikle kulak arkası tercih edilmesinin sebebi, bu bölgedeki hücrelerin daha az güneş görmesi ve buna bağlı olarak daha canlı olmasıdır. Kök hücre tedavisinde hücre kaynağı yağ dokusu da olabilmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?
Fibrocell uygulaması için kulak arkasından ince bir biyopsi iğnesi yardımıyla yaklaşık 3 milim kadar bir doku parçası alınır. Bu dokunun yaşatılabilmesi için hastadan bir miktar kan alınarak laboratuvar ortamında işlenir. Dokudaki fibroblast hücreleri üretilerek kişinin cildine verilir. Fibroblast hücrelerinin istenilen miktara ulaşmaları, yaklaşık olarak dört hafta kadar sürmektedir. İşlem gerçekleştirilmeden önce cilt lokal anestezik yöntemlerle uyuşturulur ve iyice temizlenir. Hücrelerin cilde verilmesinde ince enjeksiyon iğneleri kullanılır.

Kök Hücre Tedavisi Kaç Seans Yapılır?
Kök hücre tedavisi seansları, kişinin beklentileri, uygulama alanı ve sorunun derinliği doğrultusunda değişebilmektedir. Ortalama olarak 2 ya da 3 seans kadar fibrocell işlemi yapılabilmektedir. Gerekli görülen durumlarda seans sayısı daha da arttırılabilmektedir.
Kök hücre uygulaması seans aralıkları da değişebilmekle beraber, ilk seans ardından 6 hafta kadar sonra, ikinci seans ardından da 4 hafta kadar sonra olabilmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Nerelerde Kullanılır?
Kök hücre tedavisi ile cilt gençleştirme ve kök hücre tedavisi ile yüz gençleştirme işlemleri yapılabilmektedir. Kök hücre tedavisi, yüze, boyuna ve dekolteye yapılabilmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Uygulaması Ne Kadar Sürer?
Kök hücre tedavisi seansı ortlama 10 ila 15 dakika kadar kısa bir sürede bitmektedir. Ancak öncelikle, işlem öncesi sürülen lokal anestezik kremlerin etki etmesi için bir miktar beklenebilir.

Kök Hücre Tedavisi Acı Veren Bir İşlem Midir?
Uygulama öncesinde enjeksiyon yapılacak bölgeye lokal anestezik kremlerle uyuşturulma yapılabildiğinden, işlem sırasında kişinin acı veya ağrı hissetmemesi sağlanabilir. Kök hücre tedavisi bu açıdan oldukça konforlu bir işlemdir.

Kök Hücre Tedavisinin Avantajları:
Kök hücre fibrocell tedavisinin en büyük avantajlarından biri kişinin tamamen kendi hücrelerinin çoğaltılarak kullanılması ve böylece tamamen doğal bir yaklaşım olmasıdır. Ayrıca işlem oldukça kolay gerçekleştirilir ve kişi rahatlıkla günlük yaşamına devam edebilir. Kök hücre tedavisi sonuçları da çok başarılı olabilmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Fiyatları:
Kök hücre tedavisi fiyatları, kişinin yaşlanma ve ciltteki deformasyon derecesine göre yapılacak seans sayısına göre değişebilmektedir. Uygulama bölgesi de ücretlendirme açısından bir başka faktördür. Ayrıca kök hücre tedavisi yapan merkez de, fiyatları etkileyebilir. Kök hücre tedavisi yapan merkezin yeterli teknik alt yapıya sahip olması oldukça önemlidir. Bunun dışında İstanbul kök hücre tedavisi fiyatları ile diğer şehirlerdeki ücretlendirmeler de farklılıklar gösterebilir. Kök hücre tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ya da aklınıza takılan soruları sorabilmek için 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Gençlik Aşısı Nedir?
Stres, çevresel faktörler, düzensiz beslenme ve sigara içmeye bağlı durumlar cildin yaşlanmasını hızlandırmaktadır. Cilt renginin değişmesi, dolgunluğunun azalarak sağlıklı görünümünü kaybetmesi sonrasında ince kırışıklıklar belirgin hale gelmektedir. Cildinizde doğal olarak bulunan, parlak ve sağlıklı görüntüyü sağlayan Hyalüronik Asit'in de 20'li yaşlardan sonra azalmaya başlaması olumsuz etkiyi daha da arttırmaktadır.

Cildi gençleştiren saf hyaluronik asit içeren “gençlik aşısı” ile yüz, boyun ve ellerde bebek teni gibi bir görünüm elde edilebilmektedir. Hyaluronik asit ile cildin bio-revitalizasyonu yani yeniden canlandırılması yapılmaktadır.

Bio-revitalizasyon uygulaması, yaşlanma tedavisinde bilinen önemli adımlardan biridir. Alt deriyi destekleyen yapısal komponentlerin rejenerasyonunu (yenilenmesini) hedefler. Yıllardan beri kullanılan doğal hyaluronik asitin cilde esneklik sağlaması ve hidratasyonuna kadar, belirli dermotolojik parametrelerin iyileştirilmesinde mükemmel sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır.

Doğal olarak cilt dokusunda bulunan Hyaluronik Asit, derinin yaşlanmasına engel olan ve bu durumu geciktiren çok önemli biyolojik etkendir.

Gençlik Aşısının Amacı Nedir? 

Cildin belirli bölümlerinde azalan volümü geri kazanmak.Ciltte zamanla azalan Hyalüronik Asit miktarını arttırarak, sağlıklı ve doğal görünümlü bir cilde sahip olmak.

 
Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir?
20’li yaşlardan sonra azalan Hyalüronik Asit etkisiyle, ihtiyaç duyulan volüm desteği, yeniden yapılandırma ve hidratasyonu arttırmak için Doktorunuz tarafından cildiniz değerlendirilerek uygulama yapılabilir.
 
Gençlik Aşısı ne şekilde uygulanır?
Enjeksiyon işlemi, kremle yapılan anestezi sonrasında 15-20 dakikada biter.
Uygulama yapılan kişinin yüzünde sinek sokmuş gibi küçük kızarıklıklar ve kabartılar oluşur, bunlar da 1-2 saat en fazla 24 saat sonra geçer.

Kaç kür uygulanmalıdır?
Aşının ilk uygulamasının ardından 15'inci ve 45'inci günlerde ikinci ve üçüncü dozları yapılır, 6 ay sonunda aşının tekrarlanması etkisinin sürekliliği açısından yararlı olacaktır.

Etki mekanizması nasıldır?
IAL SYSTEM ile bir veya iki seanslık tedavi ile cilt dokusunda hızlı hidratasyon ve güçlü bir etki hedeflenir. Sonraki aşamada IAL SYSTEM – ACP uygulanır; böylelikle su açısından zengin olan ortamda ağır ve uzun süreli bir degradasyon (salınım) elde edilir ve zaman içersinde Hyaluronik Asit dereceli olarak ve kesintisiz olarak artar.
Yüksek hidratasyon etkisi sayesinde dokuları tümüyle doğal bir şekilde sıklaştırır, dolgunlaştırır ve esnekleştirir. Cildin yaşlanmasını engeller; cilde genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?
Tüm cilt tiplerinde yanak boşlukları, çene bölgesi ve etrafı, üst yanak, elmacık kemikleri etrafındaki bölgeler, el üstü, dekolte bölgesi dahil tüm yüze güvenle uygulanabilir.
 

Diğer Dolgulardan Farkı Nedir?
İçeriğindeki farklı Hyalüronik Asit yoğunlukları ve yapısı nedeniyle hastanın ihtiyacına göre şekillendirilebilir. Aynı uygulama sırasında, uygulama tekniğine göre hem istenilen bölgelere volüm hem de serbest Hyalüronik Asit etkisiyle cildin yapılandırılması sağlanarak anında sağlıklı ve parlak bir görünüm elde edilebilir.
 
Cilt Aşısının Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar ve Ne Kadar Sürer?
Uygulama yapıldıktan hemen sonra sonuçları ortaya çıkmaya başlar. Uygulama yapılan kişinin cilt yapısına göre 6-8 ay kadar kalıcılık sağlar. Uygulamanın düzenli yapılmasına bağlı olarak bu etki kalıcılığını uzun süre arttırmaktadır. Asıl amaç sağlıklı bir cildin temelini atmaktır.

Yan Etkileri Nelerdir?
İçerisinde alerjik reaksiyona sebep olabilecek protein ce nükleik asit bulunmadığı için son derece sağlıklı ve güvenilir özelliğe sahiptir.

Gençlik Aşısı (IAL Sistem) Fiyatı Nedir?
Uygulanacak bölgeye gore değişkenlik göstermektedir.

PRP Nedir?
PRP açılımı “Platelet Rich Plasma” yani trombosit yönünden zengin olan plazma anlamına gelmektedir. Özellikle son dönemlerde oldukça yaygınlaşmış, kolay ve etkili bir estetik uygulamadır.

PRP Nasıl Yapılır?
PRP için hastadan öncelikle bir miktar kan özel bir tüpe alınır. Bu tüp santrifüj cihazlarında yüksek hızlarda döndürülerek kanın içeriğinin ağırlıklara göre ayrıştırılması sağlanır. Ayrışma sağlandıktan sonra elde edilen plazma, trombosit yönünden zengin bir yapıdadır. Kişinin kendi kanından elde edilen bu ürün sonrasında ufak miktarlarda deri altına özel iğne uçlarıyla enjekte edilerek sonuç hedeflenir.

PRP’nin Etkisi:
PRP, kişinin kendi kanındaki iyileştirme gücünü kullanan bir yöntemdir. Normalde, insan vücudunda dokularda oluşan bir hasarın ardından o bölgeye pıhtı hücreleri akın ederek iyileşmeyi ve dokunun onarımını başlatır. PRP ile normalde gerçekleşen bu süreç taklit edilerek, hasarlanma gibi durumlarda kanla taşınabilecek miktardan çok daha fazla pıhtı hücresi bölgeye gönderilmiş olur. Bu da oldukça hızlı bir yenilenme ve onarımı tetikler. PRP içeriğinde normalden 2-4 kat kadar daha fazla platelet bulunabilmektedir. Bu oran yaklaşık olarak bir milimetre küpte bir milyon kadardır. Onarım esnasında aynı zamanda büyüme faktörleri hedeflenir. Bu büyüme faktörleri de cilt onarımını sağlayan kollajen yapı üretimini arttırarak derinin altından başlayan bir yenilenme sağlar.

Hangi Alanlarda PRP Tedavisi Kullanılır?
PRP’nin hem kendi başına hem de diğer estetik birtakım işlemlere yardımcı olarak kullanılması mümkündür. Antiaging, cilt yenileme, yaraların, aknelerin ve akne izlerinin tedavisi, saç dökülmelerini durdurucu tedaviler, derideki çökük yapıların onarılması, çatlakların tedavisi, cilt lekelerinin giderilmesi, birtakım ortopedik sorunların iyileşme sürecinde PRP yaygın bir şekilde kullanılmakta ve oldukça iyi sonuçlar alınabilmektedir. Aynı zamanda lazer veya peeling gibi işlemlerden sonra deri yapılanmasını hızlandırmak için de destek faktör olarak PRP tedavisi kullanılabilmektedir.

PRP Kaç Seans Yapılır?
PRP çok farklı alanlarda uygulaması olan bir tekniktir. Bu nedenle seans sıklığı ve seans sayısı hangi probleme yönelik PRP yapılacağına göre değişebilmektedir. Örneğin PRP ile saç dökülmesi tedavisi, problemin derinliğine göre farklı sayıda seans ve seans sıklığı gerektirebilir. Ancak ortalama sayılar vermek gerekirse, 2 hafta arayla 3 ila 4 seans kadar PRP yapılabilir. Yine duruma göre değişebilmekle beraber genellikle başarılı sonuçlar için her sene uygulama yapılması gerekebilir.

PRP Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?
PRP uygulamasında, işlem yapıldıktan hemen sonra belirli durumlarda ilk etkiler gözlemlenebilmektedir. Fakat PRP uzun dönemli bir yaklaşımdır ve en iyi sonuçların ortaya çıkabilmesi ortalama 2-3 ayı alabilmektedir. Bu nedenle kişilerin aceleci davranmaması gerekir.

Kimler PRP Yaptırabilir?
Özellikle kanama ya da pıhtılaşma sorunu olan hastalara PRP yapılmaz. Ayrıca enfeksiyonu bulunan, gebe veya emzirme döneminde olan, kan sulandıran ilaç tedavisi gören, kanser hastası olan, karaciğer hastalığı bulunan kişilere PRP yapılmamaktadır. Bunun dışında kişinin problemine göre pek çok durumda PRP tavsiye edilebilir.

PRP Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?
PRP’nin en büyük avantajlarından biri, içeriğin tamamen kişinin kendi kanından elde edilmesidir. Böylece herhangi bir alerji ya da bağışıklık sistemiyle alakalı bir yan etki görülme durumu ortaya çıkmaz. Eğer hijyenik koşullarda ve steril ekipmanlarla yapılırsa, enfeksiyon gibi riskler de ortadan kalkmış olur. Bulaşıcı hastalık geçme olasılığı da, yine steril ortamlarda görülmez.

PRP Saç Tedavisi:
PRP, saç dökülmesi olan birok kişide oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. PRP’nin en büyük özelliği saç köklerini güçlendirmesi, saçlı deride onarımı sağlaması ve dökülmelerin önüne geçmesidir. Ancak PRP ile dökülen saçların tamamen geri gelmesi mümkün değildir.

PRP Uygulaması Fiyatları:
PRP tedavisi çok farklı alanlarda kullanılabilen bir yaklaşımdır. Bu nedenle ücretlerde değişkenlikler olması normaldir. Bunun dışında şehire göre de fiyatlar doğal olarak farklı olabilir. İstanbul PRP fiyatları ile Ankara PRP fiyatları farklı olabilmektedir. PRP hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55  numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Yüz Dolgusu:
Günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız estetik işlemlerden biri de dolgu enjeksiyonlarıdır. Yıllar içerisinde yüzde görülmeye başlayan hacim kayıplarının ortadan kaldırılması için yüz dolgusu yapılabilmektedir. Bu şekilde hem hacim kayıpları hem ciltte yaşlanma hem de kırışıklıklar ortadan kaldırılabilir. Yüz dolgusunda kullanılan içerikler genellikle hyalüronik asit bazlı maddelerdir.

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları:
Dudak dolgusu, alın dolgusu, yanak dolgusu, çene dolgusu, nazolabial dolgu, kaz ayakları için dolgu gibi çok farklı bölgelere dermal dolgu uygulaması yapılabilmektedir. Ayrıca kaş ortası çizgileri, dolgu ile ameliyatsız burun estetiği, yüz asimetrilerinin giderilmesi, kaş kaldırma, kaş ortası çizgilerinin yok edilmesi gibi konularda da dolgu işlemleri yaygın şekilde gerçekleştirilmektedir.
Nazolabilal dolgu ile burnun kenarından ağıza kadar uzanan çizginin derinliği giderilebilmektedir. Nazolabial çizgilere dolgu düşünülürken, çizgi derinliğinin yanaklarla alakalı olup olmadığı göz önüne alınmalıdır. Bu nedenle yanak dolgusuyla beraber düşünülebilmektedir. Kaz ayağı dolgusu da, göz etrafındaki kaz ayağı denilen kırışıklıkların giderilmesi için yapılabilir. Kaz ayağı için dolgu mu yoksa botoks mu yapılacağı durumdan duruma değişebilmektedir. Bunun için iyi bir inceleme ve muayene yapılması gerekir.

Alın dolgusu gibi dolgu uygulamalarının da özellikle iyi incelenmesi gerekir. Kırışıklıklar çoğunlukla mimiklerle alakalıysa botoks yaklaşımı tercih edilebilmektedir. Eğer çöküntü tarzı yapılar varsa alın dolgusu tercih edilebilirken, mimik yani yüzdeki hareketlere bağlı kırışıklıklar için botoks tercih edilebilir. Tabi ki yine bu noktada iyi bir muayene ve inceleme çok önemlidir.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?
Dolgu uygulaması öncesinde yüz incelenerek doldurulacak alanlar belirlenir. Ardından hedef bölgeler bölgesel anestezi yaklaşımlarıyla uyuşturularak kişinin acı hissetmemesi sağlanır. Dolgu enjeksiyonu için küçük uçlu özel iğneler kullanılabileceği gibi mikrokanüller de kullanılabilmektedir. Bu ekipmanlar yardımıyla problemli bölgelere dolgu uygulaması yapılır.

Yüz Dolgusu Maddeleri Nelerdir?
Dolgu işlemlerinde kullanılan içeriklerde en çok bulunan maddeler hyalüronik asit, kollajen, poliaktik asit, kalsiyum hidroksi apatit kristalleri gibi maddelerdir. Kollajen, insan veya sığır kaynaklı olabilen protein yapıda bir maddedir. Dolgu içeriklerinde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Hyalüronik asit de kollajenin yapı taşı şeklinde değerlendirebileceğimiz bir maddedir. Göz çevresi gibi yumuşak bağ dokusunun yapısında fazlaca bulunmaktadır. Hyalüronik asit, genellikle laboratuvar ortamında üretilmektedir.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Süre Kalıcıdır?
Dolgu uygulaması sonrasında ilk etki hemen yüzde görülebilmektedir. Yüz ve dudak dolgularında kalıcılık ve etki süresi, kullanılan dolgu maddesine göre değişebilmektedir. Geçici dolgu olarak tabir edilen dolgularda ortalama bir süre vermek gerekirse, 6 ile 18 ay gibi bir süreden bahsedilebilir. Yarı kalıcı dolgu olarak adlandırılan dolgularda ise ortalama süre 2 ile 5 yıl arasında değişebilir. Bunun dışında bu sürelerin farklı bireylerdeki uygulamalarda farklılıklar gösterebileceğini unutmamak gerekir.

Yüz Dolgusu Kimlere Yapılabilir?
Dolgu yapılmasını engelleyecek şeker, kanser, çeşitli bağışıklık hastalıkları, yara iyileşmesi problemleri ve içerik alerjisi gibi sorunları bulunmayan kişilere dolgu uygulaması yapılabilmektedir.

Dolgu Uygulaması Acı Veren Bir İşlem Midir?
İnce uçlu iğnelerde yerleştirildiğinden, hafif bir batma hissi ve acı duyulabilmektedir. Ancak bunun da önüne geçebilmek adına, dolgu uygulamasında işleme başlamadan yaklaşık 20 dakika öncesinde lokal anestezi yapılabilmektedir.

Yüz ve Dudak Dolgu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:
İşlemin ardından, hafif kızarıklıklar ve ufak kan noktalanmaları görülebilmektedir. Bu küçük yan etkiler genellikle bir gün içerisinde kendiliğinden geçecektir. Ayrıca oluşabilecek hafif şişlikler de birkaç gün içerisinde yok olur. Birçok diğer uygulamada olduğu gibi işlem sonrasında güneşten koruyu kremlerin kullanılması önemlidir. Bölgeyi fazla ellememek ve masaj yapmamak, dolgunun sabitlenmesi ve yer değiştirmemesi adına gereklidir. Ayrıca sıcak su, kozmetik çeşitli ürünler ve kimyasal işlemlerden birkaç gün süreyle uzak durmak lazımdır. Aynı şekilde bu süre içerisinde spordan kaçınılmalı ve sırt üstü yatılmalıdır.

Yüz Dolgusu Fiyatları:
Yüz ve dudak dolgusu fiyatları için en önemli noktalardan biri ne kadar dolgu materyali kullanılacağıdır. Bu, problemin derinliğine göre değişebileceği gibi bölgeye göre de farklılık gösterebilir. Örnek vermek gerekirse, dudak dolgusu fiyatları ile yanak dolgusu fiyatları aynı olmayabilir. Başka önemli bir nokta da işlemi hangi merkezde ve hangi şehirde yaptıracağınızdır. İstanbul yüz dolgusu fiyatları, diğer illerle kıyaslandığında aynı olmayabilmektedir. 2016 dolgu fiyatları da, önceki yaptırdığınız uygulama ücretlerine göre değişmiş olabilir. Konu hakkındaki her türlü sorunuz ve detaylı bilgi için 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 no’lu telefon hattını arayabilirsiniz.

Botoks Nedir?
Botoks, “Clostridium Botulinum” şeklinde isimlendirilen bir bakterinin ürettiği toksindir. Yıllardır tıp alanında tedavilerde ve estetik amaçlı olarak, bu toksinin işlenmesiyle elde edilen botoks kullanılmaktadır. Prostat problemleri, aşırı terleme (hiperhidroz), astım, migren gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde yer alabildiği gibi, yaygın bir şekilde de yüz ve vücutta minimal invaziv bir estetik uygulaması olarak tercih edilir.

Botoks Nerelerde Kullanılır?
Yüzdeki kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesinde, migren ve hiperhidroz (aşırı terleme) tedavisinde, kas kaynaklı çeşitli ağrıların giderilmesinde, diş gıcırdatma tedavilerinde botox uygulamasıyla oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle de günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız estetik yaklaşımların başında gelmektedir.
Botoksun vücutta pek çok bölgede kullanılması mümkündür. Alın, şakak, kaz ayakları, elmacık kemiği, yanak, dudak, çene, boyun, nazolabial oluklar, koltuk altı, el ve avuç içleri, kaşar, burun ucu gibi değişik bölgelerde botoks uygulamaları yapılabilmektedir.

Botoks Nasıl Etki Eder?
Botox’u oluşturan toksin, kas sinir kavşağı denilen bölgelerde kalıcı olmayacak şekilde kasılmayı engelleyerek etki gösterir. Kasa giden sinir uçlarından salgılanan asetilkolin isimli madde, kas reseptörlerine bağlanarak kasılmanın gerçekleşmesini sağlar. Botoks, kasılma sinyali veren bu kas alıcılarına bağlanarak kasılmayı engeller. Etkinin kalıcı olmamasının sebebi, bir süre sonra kasta yeni reseptörlerin üretilmesidir.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?
Botoks işleminde, ince uçlu iğneler kullanılarak gerekli oranlarda botoks deri altına enjekte edilir. Uygulamada öncesinde, belirli durumlarda lokal aneztezikler yardımıyla bölge uyuşturulabilir. Önceden belirlenmiş problemli noktalara az miktarlarda botoks enjeksiyonları yapılarak işlem sonlandırılır. İşlem sonrasında da soğuk uygulamaları ve çeşitli kremler kullanılabilmektedir.

Botoks Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?
Botox ile ömür boyu kalıcı sonuçlar elde edilmez. Kaslardaki reseptörlerin bir süre sonra yeniden üretilmesiyle beraber botoks etkisi yavaş yavaş azalır. Bu etki süresi, duruma göre değişebilmekle beraber yaklaşık olarak 6 ay kadar süren bir etkiden bahsedebiliriz.

Kimler Botoks Yaptırabilir?
Botox yapılmasına engel teşkil edebilecek bir sorunu olmayan, gebe veya emzirme dönemlerinde bulunmayan herkes botoks yaptırabilmektedir.

Botoks Acılı Bir İşlem Midir?
Ufak miktarlarda acı hissedilmesi mümkün olabilmekle beraber bu acının da hissedilmemesi adına çeşitli bölgesel anestezik yöntemler kullanılabilmektedir.

Botoks Ne Kadar Süren Bir İşlemdir?
Botoks işlem süresi oldukça kısadır. 10 ile 20 dakika arasında uygulama tamamlanabilir ve kişi normal gündelik yaşamına hemen dönebilir. Bu açıdan oldukça avantajlıdır.

Botoks Yılan Zehri Midir?
Halk arasında botoksun yılan zehri olduğuna dair yanlış bir söylenti vardır. Yukarıda da belirtildiği üzere botoks yılan zehri değildir, bir bakterinin ürettiği protein yapıda bir toksindir.

Botoks ve Mimik Kaybı:
Günümüzde botoks uygulamalarında doğal yaklaşımlarla, doğru oranlarda botoks içeriği kullanımıyla mimik kaybına sebebiyet vermeyecek şekilde uygulamalar yapılabilmektedir. Kişinin isteği doğrultusunda, yüzde herhangi bir ifade kaybı olmadan doğal bir görünüm kazandırılabilmektedir.

Botoks Sonrası:
Botox uygulamasının ardından, işlem noktalarının özellikle güneşten, dış etkenlerden, kozmetik uygulamalardan ve aşırı sıcak su gibi zarar verebilecek faktörlerden korunması lazımdır. Bölgeyi çok ellememek ve ilk gün içerisinde mümkünse alkol almamak gerekir. Bunun dışında aşırı hareket ve sporlardan, eğilmek gibi aktivitelerden uzak durulması da önemlidir. Bu şekilde botoksun bölgedeki etkisi daha sağlıklı olmuş olur.

Botoks Fiyatları:
Botoks fiyatlarını etkileyen değişik etkenler vardır. Bunların başında ne kadar botoksun hangi noktalara uygulanacağıdır. Burada da kişinin problemine göre farklılıklar olabilir. Koltuk altı botoks fiyatları ile alın botoksu fiyatları, bu sebeple aynı olmayabilir. Ayrıca botoks yapan merkezlere göre de ücretlendirmelerde değişkenlikler ortaya çıkabilir. İstanbul botoks fiyatları, başka şehirlerin ücretlerinden farklı olabileceği gibi 2016 botoks fiyatları da 2015’ten benzer şekilde farklı olabilir. Konu hakkında detaylı bilgi almak veya sorularınızı sormak için 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefon hattından bizi arayabilirsiniz.
Mezoterapi Nedir?
Mezoterapi tekniği ilk olarak 1952 yılında geliştirilmiş medikal bir yöntemdir. İçeriğinde doğal, farmakolojik, homeopatik maddelerin, vitamin ve minerallerin bulunduğu bir karşımın cilt altına mikro uçlu iğneler vasıtasıyla verilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Bu noktada hangi maddelerin içerikte kullanılacağı kişinin problemine ve hedeflenen sonuca göre belirlenmelidir.

Mezoterapi Hangi Alanlarda Kullanılır?
Selülit tedavilerinde, saç dökülmesi tedavilerinde, yara izlerinin iyileştirilmesinde, yüz gençleştirmede, akne tedavilerinde, cilt lekelerinin tedavisinde, bölgesel yağlanmaların giderilmesinde mezoterapi tekniği uygulanabilmektedir. Başka birçok problemin tedavisinde de hem tek başına hem de destekleyici bir yaklaşım olarak kullanılabilmektedir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?
Orta deri tabakasını hedefleyen mezoterapide, hedef bölgelere yaklaşık 4 mm uzunluğundaki ince uçlu özel iğneler ile, ufak miktarlardaki PRP karışımı enjekte edilir. PRP içeriği, kişinin ihtiyacına göre hazırlanan özel ilaç karışımlarıdır. PRP işleminde en önemli noktalardan biri sterilite ve hijyendir. Bu içerikler sorunlu noktalara lokal olarak uygulanırlar.

Kimler Mezoterapi Yaptırabilir?
Mezoterapi, hamile ve emzirme durumunda olmayan, şeker, kanser, kan pıhtılaşması hastalıkları olmayan, ilaç kullanımı fazla kalp hastası olmayan kişilere yapılabilmektedir. Bunun dışında kişinin herhangi bir sağlık sorunu varsa, değerlendirme açısından işlem öncesinde mutlaka problemlerini bildirmesi gereklidir.

Mezoterapinin Yan Etkileri Nelerdir?
Mezoterapinin önemli avantajlarından biri lokal olarak uygulanması ve vücuda yayılmadan hedef bölgede etki göstermesidir. Bu da hafif ve geçici çürük gibi ufak sorunlar dışında başka sistemik problemlerin ortaya çıkmamasını sağlar. Bu noktada sterilite ve hijyen oldukça önemlidir. Herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması adına ekipmanların steril ve ortamın hijyenik koşullarda olması gerekir.

Mezoterapi Seans Sayısı:
Mezoterapi, değişik tedaviler ve yaklaşımlarda kullanılabilmektedir. Bu nedenle seans sayısı farklılıklar gösterebilir. Seans sıklığı için ortalama bir süre vermek gerekirse, haftada ya da on günde bir olacak şekilde uygulanabilmektedir. Mezoterapide ilk etkiler ortalama olarak iki ya da üç seans sonra görülebilir.

Mezoterapi Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama:
Selülitlerin ve lokal yağlanmanın tedavisinde mezoterapi sık kullanılan bir tekniktir. Deri altındaki lenf ve kan dolaşımını düzenleyici etkisi olan mezoterapi sayesinde, selülitlerde yüz güldüren sonuçlar alınabilmektedir. Bölgedeki yağların yıkımını arttırıcı özelliği de vardır.

Mezoterapi Yara İzi Tedavisi:
Yara izlerinin tedavisi oldukça zordur. Mezoterapi ile yara iyileşmeleri sonucu ortaya çıkabilen nebde dokusu denilen yapıların ve izlerin büyük oranda tedavisi mümkün olabilmektedir. Yara izlerinde tamamen ortadan kaldırma söz konusu olmayabilir. Yine de mezoterapi ile belirgin ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Mezoterapi Saç Dökülmesi Tedavisi:
Saç dökülmesi problemlerinde mezoterapi hem yardımcı uygulama olarak hem de tek başına çok iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Saç dökülmelerini durdurucu etkisinin yanı sıra yeni saç çıkmasını tetikleyen bir etkisi de olabilmektedir.

Mezoterapi Cilt Gençleştirme:
Mezolift olarak da adlandırılan yaklaşımlarla, mezoterapi cilt gençleştirme yöntemleri uygulanabilmektedir. Yaşlanan ve yıpranan derinin dinçleştirilmesi ve gençleştirilmesi adına mezoterapi içerikleri anti aging çözümler sunmaktadır. Burada kilit nokta kollajen yapımının mezoterapi ile hızlandırılmasıyla güzel bir cilt görünümünün elde edilmesidir.

Mezoterapi Fiyatları:
Mezoterapi fiyatlarını etkileyen oldukça çeşitli faktörler olabilmektedir. Seans sayısı ve ne kadar uygulama yapılacağı bunlardan biridir. Mezoterapinin kullanım yelpazesi oldukça geniştir, bu sebeple de seans gerekliliği değişiklikler gösterebilir. Aynı zamanda ücretlendirme hangi şehirde yaptırıldığından da etkilenecektir. İstanbul mezoterapi fiyatları ile başka şehirlerdeki fiyatların aynı olmaması oldukça normaldir. Mezoterapi ile ilgili her türlü sorunuz ya da konu hakkında detaylı şekilde bilgilendirilmek adına bizlere 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55  numaralı telefon hattını arayarak ulaşabilirsiniz.