Bizi Hemen Arayın!      0 216 455 18 04

HİZMETLERİMİZ

EPİLASYON EPİLASYON

Lazer Epilasyon Nedir?

Hem yüzdeki hem de vücuttaki istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın günümüz teknolojisiyle en etkili yöntemi lazer epilasyondur. Lazer epilasyon cihazları, belirli dalga boyunda lazer ışınları kullanırlar ve bu şekilde kıl köklerini tahrip ederek etki gösterirler. Lazer ışınları bu tahribat etkisini ısı enerjisi ortaya çıkararak gerçekleştirirler. Bu ısı enerjisinin ortaya çıkabilmesi için de melanin pigmenti denilen yapılar tarafından lazer ışının tutulması gerekir. Melanin pigmentleri renk verici maddelerdir ve kıl yapılarında cilde göre çok daha yoğun biçimde bulunmaktadırlar. Bu nedenle de lazer, düzgün uygulandığı takdirde cilde zarar vermeden direk kıl köklerini hedef alır.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Süresi:

Lazer epilasyonun seans sayısını kesin olarak verebilmek mümkün değildir. Bunun sebebi lazer ışının sadece aktif (anajen) fazdaki kıllara etki etmesidir. Vücuttaki kıl köklerinin bir kısmı aktif fazdayken, bir kısmı pasif fazdadır. Ayrıca kişiden kişiye değişen kıl yapısı da seans sayısını etkileyebilmektedir. Hangi bölgeye yapılacağı da bu noktada önemli olmaktadır. Ancak lazer epilasyon için ortalama ve yaklaşık bir seans sayısı vermek gerekirse, kalıcı sonuçlar için 6 ila 10 seans arası bir sayıdan bahsedebiliriz.

Bir seansın süresi işlemin nereye yapılacağı ile ilgili olarak değişebilmektedir. Örneğin tüm vücut lazer epilasyon vakit alabilen bir işlemken sadece dudak üstüne yapılacak lazer epilasyon 5 dakika kadar kısa bir sürede bitebilmektedir.

Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler:

Neredeyse istenmeyen kıllanmanın olduğu her bölgeye lazer epilasyon yapılabilir. İnce ve narin yapılarından ötürü göz kapağı bölgesine uygulanmamaktadır. Bunun haricinde bikini bölgesi ve koltuk altı da dahil olmak üzere, yüz, boyun, ense, kollar, bacaklar, omuz, sırt, göbek ve bel bölgeleri gibi istenmeyen kıl ve tüylerin olduğu yerlere lazer epilasyon yapılabilir.

Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Lazer epilasyon esnasında az miktarlarda acı hissedilebilmektedir. Bu acı da vücuttaki bölgeden bölgeye değişebilmektedir. İşlem esnasında kullanılabilecek soğutma teknikleriyle hissedilen acı en aza indirilebilmektedir.

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Düzgün şekillerde ve doğru yapıldığı takdirde herhangi bir yan etki, risk veya zarar görünmesi beklenmez. Belirli dalga boyundaki ışınlar sadece kıl köküne hedefli olduğu için cilde zarar vermezler. Yanlış yapılan uygulamalar ciltte yanma ya da leke oluşumu gibi problemlere sebep olabilmektedir, bu nedenle dikkat etmek gerekir.

Lazer Epilasyon Cihazları:

Lazer epilasyonda kullanılan lazer sistemleri Alexandrite, Diode ve Nd:YAG lazerlerdir. Ayrıca IPL denilen sistemler de kullanılmaktadır, ancak bunlar lazer değillerdir. IPL diğer sistemlere göre daha eski bir teknolojidir.

Soğutmalı Lazer Epilasyon Nedir? Buz Soğutmalı Lazer Nedir?

Lazer epilasyon işlemlerinde günümüzde artık ağrı ve acı hissiyatının ortadan kaldırılması mümkün olabilmektedir. Daha eski teknoloji lazer sistemlerinde, acıyı azaltmak adına manuel işlemler yapılmaktadır. Ancak buz soğutmalı lazer epilasyon, buz lazer ile lazer ışınlarının ısınma etkisinin önüne geçilip acı ve yanma hissi giderilebiliyor. Ayrıca son teknoloji buz lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için çift dalga boyu atışı ve buz soğutması olan cihazlar kullanılarak, hem çok başarılı sonuçlar elde ediliyor hem de kişinin ağrı ve acı duymasının önüne geçilebiliyor. İnsanların artık en çok tercih ettiği sistemlerin başında buz soğutmalı lazer epilasyon cihazları gelmektedir.

Lazer Epilasyon Cihaz Seçimi:

Lazer epilasyon işleminde cihaz seçiminde kişinin ten rengi, kıl yapısı gibi faktörler önemlidir. Her durumda farklı olabilmekle birlikte belirli genellemeler yapabiliriz. Açık cilt rengi olanlarda Alexandrite lazerler kullanılabilir. Biraz daha koyu, orta derece açık tenli ciltlerde Alexandrite ya da Diode lazerler; orta derece koyu, kumral cilt renklerinde Nd:YAG ya da Diyot lazerler kullanılabilmektedir. Koyu ve esmer ten renklerindeyse genellikle Nd:YAG lazer sistemleri kullanılır.

Lazer Epilasyon Kalıcılık, Etki ve Sonuç:

Bugünün teknolojisiyle istenmeyen kıllanmadan kurtulabilmek için en güvenli ve başarılı yaklaşım lazer epilasyondur. Lazer epilasyonda kılların ne derecede yok edileceği farklılıklar gösterebilmektedir. Yıllar içerisinde bazı kişilerde hafif tüylenmeler tekrar gözlemelenebilir, ancak bu tüyler ancak ayva tüyü gibi ince ve görünmez yapıdadır. Eski durumdaki kıllanmanın tekrar görülmesi mümkün değildir. Ayrıca etki en iyi açık cilt rengi ve koyu kıl rengi olan kişilerde görülür. Kıl rengi açıldıkça lazer epilasyonun etkisi de azalabilmektedir. Eğer beyaz renkli kıllardan bahsediyorsak, lazer epilasyon bu kıllara neredeyse hiç etki etmez.

Lazer Epilasyon Fiyatları:

Lazer epilasyon fiyatlarını belirleyen başlıca faktörlerden biri işlem yapılacak alandır. Alan büyüdükçe fiyat da doğal olarak artabilmektedir. Ayrıca kaç seans yapılacağı da önemlidir. Lazer epilasyon merkezi ve lazer epilasyonun yapılacağı il de fiyatlar açısından önem taşır. Diğer şehirlerle kıyaslandığında İstanbul lazer epilasyon fiyatları daha farklı olabilmektedir. 2016 yılındaki lazer epilasyon fiyatları da geçtiğimiz senelere göre değişmiş olabilir. Konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefon hattını arayabilirsiniz.