Bizi Hemen Arayın!      0 216 455 18 04

HİZMETLERİMİZ

CİLT BAKIMLARI CİLT BAKIMLARI

Cildimizin görünümünü iyileştirmek ve onu daha sağlıklı hale getirebilmek  için doğru bir cilt bakım rejimi gereklidir. Belirli ürünler cilt tipine ve cilt durumuna gore değişse de , bütün etkili rejimler üç temel faktörü içermelidir – Önleme, Düzeltme ve Koruma. BG Wellness olarak, uzmanlarımız gözetiminde kullandığımız dermotolojik ürünlerle bu üç basamak çevresel saldırıların ciltteki etkisini en aza indirmeyi hedef almaktayız.


Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere farklı cilt tipleri için ve farklı cilt problemleri için değişik bakım uygulamaları yapılabilmektedir. Medikal cilt bakımı fiyatları, nasıl bir uygulama yapılacağıyla oldukça ilişkilidir. Dermapen fiyatları, Hollywood bakımı fiyatları, Eyecell fiyatları, kimyasal peeling fiyatları, oksijen terapi fiyatları, havyar bakımı fiyatları, pumpkin bakımı fiyatları teknikler ve ürünlerdeki çeşitlilik nedeniyle birbirlerinden farklı olabilmektedir. Medikal cilt bakımı yapan merkeze göre de ücretler değişebilir. Bunun dışında İstanbul medikal cilt bakımı fiyatları ile diğer şehirlerdeki fiyatlar, 2016 medikal cilt bakımı fiyatları ile de diğer yıllardaki fiyatlar farklı olabilir. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için bize 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55  no’lu telefon hattından ulaşabilirsiniz.

Kimyasal Peeling:
Çok farklı kullanım alanları olan kimyasal peeling, cildin gençleştirilmesi, akne ve akne izlerinin tedavisi, lekelerin açılması ve deri görünümünün düzeltilmesi amacıyla çeşitli içeriklerde solüsyonların cilde uygulanması şeklinde gerçekleştirilen estetik bir uygulamadır. Kimyasal peeling ile cilde bir solüsyon uygulanarak üst tabakada bir soyma gerçekleştirilir. Bu şekilde leke, kırışıklık ve akne izi gibi olumsuzluklar tedavi edilebilir.
Kimyasal peeling için en sık kullanılan içerikler, glikolik asit, laktit asit ve meyve asitlerini bünyesinde bulunduran alfa hidroksi asitleridir. Kısaca AHA olarak da adlandırılan bu içerik, doğal olarak elde edilir ve daha çok yüzeye etki eder. 
TCA peeling özellikle orta soyma işlemlerinde tercih edilir. Orta peeling derinin ortalama 0,45 mm altına erişir. TCA peeling cilt lekesi gibi farklı sorunların giderilmesinde oldukça başarılı bir yaklaşımdır. TCA içeriğinde triklosetik asit bulunmaktadır.

Klasik Cilt Bakımı:
Ciltteki gözenekler toz veya sigara gibi dış etkenler, yağ bezleri, ölen hücrelerin yenilenmesi gibi sebeplerle tıkanabilmektedir. Bu gibi durumlar hem siyah noktaların oluşmasına, cildin daha donuk bir görünüme bürünmesine sebep olur. Bu noktada cilt bakımı oldukça büyük önem taşır. Medikal cilt bakımı, cilt sağlığını korumak ve cildin daha diri, genç bir görünüm kazanması için medikal birtakım ürünlerin kullanılmasıyla alanında uzman kişiler tarafından yapılan bir işlemdir. Medikal cilt bakımı ile ciltteki çeşitli problemler çözüme kavuşturulabildiği gibi sağlıklı ve güzel bir görünüm elde etmek adına da uygulanabilmektedir.
İnsanların cilt tipleri farklılıklar gösterebilmektedir. Normal cilt, karmak cilt, kuru cilt, yağlı cilt ve yaşlı cilt gibi farklı çeşitlendirmeler yapılabilmektedir. Her cilt yapısının ihtiyacı farklı olduğundan her cilde yapılabilecek medikal cilt bakımı da farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle cilt bakımının cilt tipine uygun olması gerekir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Medikal cilt bakımı uygulaması, cilt tipine ve kişinin cilt problemine göre farklı şekillerde yapılabilmektedir. Ancak bütün uygulamalarda belirli genel aşamalar gerçekleştirilebilir.
İşlem öncesinde cilt iyice temizlenir böylece makyaj, kir gibi deri yüzeyini kaplayan maddeler uzaklaştırılır. Bu şekilde temiz ve kuru hale gelen cilde yapılacak bakımı etkisi artacaktır. Normal temizleme sürecinin ardından özel jeller kullanılarak ikinci bir temizleme yapılır.

Temizlemenin ardından peeling yani soyma işlemi yapılarak, cilt yüzeydeki ölü hücrelerden arındırılır. Bu şekilde cilt bakımı için kullanılacak maddelerin daha alttaki deri katmanlarına ulaşması kolaylaşır. Peeling sonrası cilt gözeneklerinin açılması ve de derinin iyice yumuşaması için yoğun ve ılık buhar uygulaması gerçekleştirilir. Yumuşamış deriye işlem yapmak daha kolaydır. Ardından lekeler ve ciltteki bezeler temizlenerek özel bir solüsyon yardımıyla cilt yüzeyi sterilize edilir. Bu şekilde bakterilerin açılmış gözeneklerden içeri girerek çeşitli enfeksiyonlara sebep olması engellenir. Bu aşamaların ardından tekrar soyma ve jel uygulaması yapılabilmektedir.

Düşük akımlı radyofrekans işlemi de cilt sıkılaştırmada, medikal cilt bakımı esnasında yapılabilir. Radyofrekans sayesinde ciltte yenilenme elastin ve kollajen yapıların tetiklenmeisyle gerçekleştirilebilmektedir. En son olarak vitamin, mineral, amino asit, protein ve kollajen gibi içeriklere sahip bir solüsyon cilde uygulanır. Gözenekler zaten açık olduğundan, cilde gerekli bu maddeler kolaylıkla cilt tarafından emilir. Nemlendirici kremler ve cilt masajıyla, medikal cilt bakımı sonlandırılır.
Medikal cilt bakımı, adı üzerinde bir bakımdır. Yani kişilere sağlıklı cilt yapısını koruyabilmeleri ve cildin taze görünümünü devam ettirebilmeleri için, belirli periyolarla bu bakımı yaptırması önerilir. Medikal cilt bakımı uygulamaları arasında süre de ortalama bir, bir buçuk ay kadar olabilir.

Medikal Cilt Bakımında Kullanılan Maddeler:
Medikal cilt bakımı için kullanılan içerikler kaliteli ve profesyonel olmak durumundadır. Normal günlük cilt bakımı uygulamalarından farklı olarak, yenilenmeyi tetikleyici ve yoğun etken maddeler barındırabilirler. Bu yüzden medikal cilt bakımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında, işlemin doğru ellerde yaptırılması gelir. Çünkü uygulanacak içeriklerin dozajının iyi belirlenmesi, cilt tipine göre uygulama ve ürün seçimi önemlidir. 
Medikal cilt bakımının farklı yaklaşımları olabilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına göre klasik cilt bakımı teknikleri uygulanabileceği gibi farklı çeşitte cilt bakımları da düşünülebilmektedir.

Hollywood Bakımı Nedir?

Genosys Hollywood bakımı ile cilt güzelleştirme gittikçe yaygınlaşan başarılı bir bakım tekniğidir. Hollywood bakımı ile renk açma, cilt yenileme, yüz ve kırışıklık onarımı, cildin beslenmesi ve bağışıklığının arttırılması mümkündür. Genosys Snowcell enzim peeling olarak da adlandırılan Hollywood bakımı, diğer peeling yaklaşımlarına göre soyma etkisi daha az olan bir tekniktir. Cildin yapılanması için içeriğinde nemlenidirici, büyüme faktörleri, peptitler ve antioksidanlar olarn serumlar kullanılır.

Pumpkin Bakımı Nedir?
Pumpkin bakımı, pumpkin peel, balkabağı bakımı, sindirella bakımı gibi farklı isimlerle adlandırılan, alfa hidroksi asit, amino asit ve enzim içerikli bir cilt bakımıdır. Pumpkin bakımı ile hücrelerde yenilenme hızı arttırılarak cilt gençleştirilir ve aynı zamanda yumuşatılır. Soyma etkisiyle de cildin üst tabakası atılarak, leke ve çil açma gibi yaklaşımlarda etkili olur.

Havyar Bakımı Nedir?

Havyar bakımı, çeşitli balık türlerinden havyar içerikleri kullanılarak yapılan bir cilt bakımıdır. Yoğun bir bakım olan havyar bakımı özellikle anti aging etkisi, besleyici ve sıkılaştırıcı etkisi ile nemlendirme etkisi olan oldukça başarılı bir bakım çeşididir.

Eyecell Uygulaması Nedir?
Göz çevresi bakımında, kaz ayakları, göz altı torbaları, koyu renkli halkaların giderilmesinde, şişlik ve ödemin ortadan kaldırılmasında eye cell uygulaması oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda anti oksidan etkisi de vardır. Göz çevresine uygun botanik kök hücre içerikleri, saç teli kadar ince iğneler bulunduran eyeroller ile göz altlarına, üst göz kapağına ve göz çevresine uygulanarak eyecell işlemi gerçekleştirilir. Eye cell uygulaması yaklaşık olarak 30 ile 40 dakika kadar sürmektedir.
Dermapen ve Dermaroller Uygulaması:
Dermapen, cilde birden fazla iğne yardımıyla mikro kanallar dikey şekilde açılarak yapılan bir işlemdir. Tek başına uygulanabildiği gibi, fraksiyonel lazer, kimyasal peeling, PRP gibi uygulamalarla beraber de etkinlik arttırıcı dermapen tedavisi yapılabilmektedir. Dermapen sistemi, ciltte kontrollü hasarlanma yaratarak ciltteki iyileşme mekanizmaları tetiklenir. Dermapen tedavisi ile kollajen ve elastin üretimi tetiklenerek cilt sıkılığı ve elastikiyeti artırılır ve kan dolaşımı hızlandırılır.
Dermaroller kullanılarak  üst deride mikro kanalcıklar açılarak, cilde hasar olduğu sinyali verilir. Bu da iyileşme mekanizmasını tetikleyerek elastin, kollajen ve hyalüronik asit sentezini hızlandırır. Bu nedenle dermaroller ve dermapen uygulamalarıyla kırışıklık, yara ve sivilce izleri, çatlaklar, sarkmalar giderilebilmektedir.
Oksijen Terapi:
Oksijen terapi ile derinin alt katmanlarına, oksijen basıncıyla saf oksijenin, herhangi bir iğne kullanılmadan verilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Oldukça güvenli olan oksijen terapi ile, epidermisin en alt tabakasına basınçlı enjeksiyon yardımıyla ulaşılıp, hücreler yenilenir. Böylecek cilt genç, pürüssüz, diri ve canlı bir görünüm alabilmektedir.