Bizi Hemen Arayın!      0 216 455 18 04

HİZMETLERİMİZ

WELLNESS WELLNESS

B&G Wellness

olarak, müşterilerimizin hem beden hem de ruh sağlığına önem veriyoruz. Medikal estetik, bakım ve güzellik, psikolojik danışmanlık ve sağlıklı yaşam alanlarında, kişisel sağlığın her zaman ön planda tutulması gerektiğine inanıyoruz. Bireyin kendini iyi hissedebilmesi, fiziksel ve zihinsel problemlerinden arındırılabilmesi, yaklaşımların bir bütün olarak ele alınmasıyla mümkündür. Bu nedenle “wellness” kavramı, bir bütün olarak iyileşmeyi anlatır. Bu süreçte doğru şekilde yönlendirilmek ve alanında uzman, tecrübeli kişilerden yardım almak çok önemlidir. B&G Wellness, en iyi hizmetlerin en doğru kişiler tarafından sağlanması amacıyla kurulmuş bir merkezdir. Kişinin istekleri doğrultusunda en kaliteli hizmeti sağlamak, temel felsefemizdir.

Nöral Terapi Nedir?
Nöral terapi, nöral tedavi çeşitli problemlerin giderilmesinde sinir sistemine uyarıcı ve düzenleyici etkilerle yapılarak gerçekleştirilen bir terapidir. Vücudun çalışmasını kontrol eden ve bütün bedeni kaplayan otonom sinir sistemindeki çeşitli bozuklukların neden olduğu hastalıkların tedavisinde nöral terapi oldukça etkilidir. Nöral terapi tedavisi ile sinir ağı düzenlenerek, çok farklı problemlere karşı başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Nöral Terapi Nasıl Yapılır?
Nöral terapi enjeksiyonlarla gerçekleştirilen bir tedavidir. İğneler direkt sinirlere yapılmadan, sinir ağında bir uyarım sağlanarak gerçekleştirilir. Cilde küçük iğneler yardımıyla yapılan enjeksiyonlarla, uyarım sağlanır. Bu enjeksiyonlarda ilaç gibi içerikler bulunmaz. Genel olarak yüzeysel enjeksiyonlar kullanılmasına rağmen belirli durumlarda daha derine de iğneler yapılabilmektedir.

Nöral Terapi Nerelerde Uygulanır? Nöral Terapi Faydaları Nelerdir?
Nöral tedavi, çok farklı hastalıklarda yardımcı olabilmektedir. Ağrı tedavilerinde, nörolojik hastalıklarda, hormon ve sistemik problemlerde uygulanabilmektedir.
Migren ve baş ağrıları
Çeşitli eklem hastalıkları
Bel ve boyun fıtık ağrıları
Sırt, bel ve boyundaki kas kaynaklı ağrılar
Sinir sıkışması ağrıları
Romatizmal ağrılar
Alerjik astım ve alerjik rinit
Menapoz dönemi problemleri
Tiroid hastalıkları
Şiddetli adet sancısı
Kronik sinüzit ve tonsilit
Halsizlik ve devamlı yorgunluk, kas ağrıları
Kronik kabızlık
Çeşitli barsak hastalıkları
Yüz felci
Spor sakatlık ve yaralanmaları
Anti aging
Çeşitli hormon düzensizlikleri
Gibi oldukça yaygın kullanımı mevcuttur. Özellikle nöral terapi migren için yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Nöral Terapi Kimlere Uygulanır?
Genellikle ilaçlar yardımıyla problemine çözüm bulamamış kişilere nöral terapi yapılabilmektedir. Nöral tedavi için bir yaş sınırlaması yoktur. Gebe ve emzirenlere, tansiyon, şeker hastalarına ve kalp hastalığı bulunanlara da nöral terapi yapılabilmektedir. Myastenia graves kas hastalığı bulunanlara nöral terapi yapılmaz. Ayrıca çeşitli kan sulandırıcı ilaç kullananlara eğer nöral tedavi uygulanacaksa dikkat edilmesi gerekir.

Nöral Terapi Kaç Seans Yapılır?
Seans sayısı kişideki probleme göre değişebilmektedir. Genel olarak baktığımızda haftada 2 ya da 3 seans kadar nöral terapi yapılabilir. Nöral terapi etkisi, problemin derinliğine bağlı olarak değişmekle beraber ilk seans ya da beşinci seans sonrası etkilerini gösterir.

Nöral Terapi Yan Etkileri:
Nöral terapi, doğal bir yaklaşım olup ilaç tedavisi gibi kimyasal bir tedavi değildir. İğnelerde bulunan, kısa süre etki gösteren lokal anestezik maddelerin sinir ağını uyarmasıyla gerçekleştirilir. İğneler sinirlere değil cilde uygulandığından sinir hasarı meydana gelmez. Nöral tedavide kullanılan anestezik içerikler doğal içeriklerdir. Isırgan otu, acı badem gibi ürünlerden elde edilirler. Nöral terapi uzun yıllardır tüm dünyada uygulaması olan bir tedavi çeşididir.

Nöral Terapi Migren Tedavisi:
Migren, birçok insanın hayatını olumsuz etkileyen ve yaşam kalitesini bozan ciddi bir problemdir. Sıradan baş ağrısı gibi değildir. Günümüzde migren ilaçlarında büyük gelişmeler olsa da bu ilaçlar hem semptomlara yöneliktir hem de her insanda aynı etkiyi yaratmamaktadır. Nöral terapi ile migren tedavisi, oldukça başarılı sonuçlar verebilen bir yaklaşımdır. Birçok çalışma, migren üzerinde nöral terapinin etkisini göstermektedir.

Nöral Terapi Fiyatları:
Çok değişik hastalık ve problemlerde uygulanabilen nöral terapi tedavisi fiyatları, bu hastalık ya da problemlerin derinliğine bağlı olarak değişen seans sayılarına ve sıklıklarına göre çeşitlenebilmektedir. Ayrıca nöral terapi merkezi ve merkezin bulunduğu şehir de ücretlendirmede önemlidir. İstanbul nöral terapi fiyatları, başka illerdeki fiyatlarla aynı olmayabilir. Nöral terapi merkezi seçiminde de dikkat etmek gerekir. Kolay uygulanan bir işlem olmasına karşın, tecrübeli eller tarafından yapılmadığı zaman nöral terapiden sonuç beklemek mantıklı olmaz. Nöral terapi hakkında detaylı bilgilendirilmek isterseniz,  0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefon hattını arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Günümüz modern toplumunda, yaşayış şekli, beslenme, stres ve psikolojik baskılar sebebiyle insanlar çok farklı problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Hem bedensel hem de zihinsel sağlık problemleri, oldukça yaygın görülebilmektedir. B&G Wellness olarak, biz insanda ruh, beden ve zihin sağlığının bir bütün olarak ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle estetik ve medikal yaklaşımların yanında psikolojik ve hayata dair yaklaşımları da önemli buluyoruz.

Psikolojik danışmanlık, birebir terapi ve yaşam koçluğu konularının önemi giderek artmaktadır. Birçok insan günlük hayatın stresi ve yaşanan çeşitli olumsuz durum ve olaylar karşısında psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Hayatta karşılaşılan ve çözümsüz gibi görünen pek çok problem, aslında kişinin olaylara sadece kendi açısından bakabilmesi sebebiyle çözülememektedir. Bu nedenle profesyonel psikolojik destek, kişinin hem doğru kararlar almasında hem de sorunlarının çözümünde farklı ve profesyonel bir bakışın getirilerini sağlar. Toplumsal önyargılar ve baskılayıcılardan kurtulup kişinin kendi olabilmesi ve problemlerini çözümlemesi, her zaman bireysel çabayla gerçekleşememektedir. Böyle durumlarda profesyonel psikolojik terapiler oldukça yardımcı olabilir.

Beslenme Danışmanlığı ve Diyetisyen Hizmetleri:
Modern toplumda yaşamanın getirdiği en büyük olumsuzluklardan biri de düzensiz beslenmedir. Yanlış beslenme, obezite ya da aşırı zayıflık gibi doğrudan etkilere sebep olabildiği gibi, kalp hastalıklarından karaciğer ve böbrek hastalıklarına kadar çok farklı sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Dengeli beslenme ile sağlık problemlerinin önüne geçilebilir ve kişinin daha kaliteli bir yaşam sürmesi sağlanabilir.
Profesyonel beslenme ve diyet danışmanlığı, günümüzdeki en son yenilikleri takip ederek kişinin kendisine özel beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesini sağlar. Dengeli ve sağlıklı beslenme, hem tedavi edici hem de koruyucu bir yaklaşımdır.

Dengeli Beslenme Nedir?
Beslenme, kişinin sadece açlığını gidermek için canının istediği yiyecekleri yemesi anlamına gelmez. Kişinin sağlığını koruması ve hayat kalitesini yükseltmesi amacıyla vücudunun ihtiyacı olan besin içeriklerini, olması gereken miktarlarda ve doğru zamanlarda alarak bilinçli şekilde beslenmesi gerekir. Eğer yeterli düzeyle gerekli besin öğeleri alınmazsa, ortaya yetersiz beslenme çıkar. Aşırı beslenme durumunda da obezite problemleri kaçınılmazdır. Gereğinden fazla besin tüketiminde, ihtiyaç fazlası besin yağ olarak depolanır, bu durumda da dengesiz beslenme ortaya çıkar.
Yeterli ve dengeli beslenen kişilerde sağlık problemleri görülme riski azalır. Kişinin vücudu daha dinç ve sağlıklı olur. Aynı zamanda cilt de daha güzel bir görünümdedir. Saçlar ve gözler de sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olur. Ayrıca kişide yorgunluk ve halsizlik etkileri fazla görülmez, bağışıklık sistemi güçlenir ve hasta olma olasılığı azalır.
Yetersiz ve dengesiz beslenen kişilerde isteksizlik ve halsizlik fazla olur. Estetik görünüm de ya fazla zayıf ya da şişmanlık görüleceğinden kötü olacaktır. Cilt görünümü pürüzlü, kuru olur ve cilt erken yaşlanır. Baş ağrısı gibi şikayetler daha fazladır ve kişinin hastalanma olasılığı artar.

Düzenli ve Dengeli Beslenme İçin Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
Vücudun alması gereken temel besinler proteinler, karbonhidratlar ve yağlardır. Proteinler vücutta yapı taşlarıdır. Doku tamiri ve doku üretiminde önemlidirler. Ayrıca enerji için yakıt olarak da kullanılırlar. Karbonhidratlar vücudun hemen enerji sağlamasına yarayan besinlerdir. Hareketler ve zihin aktivileri için gereklidirler. Yağlar yüksek enerji sağlayan ve dengeleyici özelliği olan besinlerdir. Aynı zamanda uzun dönem depo görevi de görürler. 
Kişinin vücut yapısına, yaşına, aktivite derecesine, varsa sağlık problemlerine ve kişisel tercihlerine göre, kişiye özel diyetlerin hazırlanmasıyla, ana besinler ve vitamin, mineral gibi içeriklerin doğru oranlarda doğru zamanlarda alınması hedeflenir. Her insanın alması gereken kalori miktarı ve besin içerikleri birbirinden farklı olabilir. Örneğin profesyonel bir sporcuyla masa başı iş yapan bir kişinin aynı miktarda besin tüketimi gerçekleştirmesi doğru değildir. Bir insanın kendisine en uygun beslenme tablosuna uyabilmesi için beslenme danışmanlığı oldukça önemlidir.
Beslenme ve diyet danışmanlığının en önemli olduğu durumlardan biri de obezite (şişmanlık) ve aşırı zayıflık durumlarıdır. Bu gibi durumlarda öncelikle duruma sebep olan hormonal problemler, tiroid problemleri gibi sorunlar varsa bunların iyi tespit edilmesi gerekir. Düzenli ve dengeli beslenme diyetleriyle, şişmanlık ve zayıflık gibi sorunlar sağlıklı bir şekilde giderilerek kişi güzel ve sağlıklı görünümüne ulaştırılabilir.
Düzenli beslenme ve diyetin yanında kişinin sağlığı için yapacağı egzersizler de önemlidir. Kişinin yaşına, vücut yapısına uygun egzersizler ve hareketler, dengeli beslenme birleştiğinde, genel sağlığa katkısı çok fazladır. Özellikle modern hayatın getirdiği sürekli oturma ve bilgisayar karşısında durma gibi olumsuzluklar, hareketsizlikle birleşince sağlık problemlerine sebep olabilmektedir.
Beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti alırken, özellikle hizmeti aldığınız merkezin kalitesine önem göstermenizi öneriyoruz. Beslenme danışmanlığı ve diyetisyen hizmetlerinin alanında uzman ve tecrübeli kişilerce verilmesi önemlidir. 

Beslenme Danışmanlığı ve Diyetisyen Fiyatları:
Beslenme danışmanlığı ve diyetisyen fiyatları, merkezden merkeze değişiklikler gösterebilir. Hizmeti aldığınız şehir ve yıl da ücretleri etkiler. İstanbul diyetisyen fiyatları, bir başka ildeki fiyatlardan farklı olabilir. Konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz 0216 455 18 04 veya 0212 381 21 55 numaralı telefonu arayabilir, bize ulaşabilirsiniz.