Bizi Hemen Arayın!      0 216 455 18 04

B&G HAKKINDA

BİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN

B&G WELLNESS

Sağlık ve güzellik sektörüne yeni bir bakış getirmek amacıyla 2009 yılında Ataşehir’de adı ile hizmete başlamıştır.

‘’Wellness’’ kavramı ülkemizde henüz oluşmamışken, sağlık ve güzelliği 360 derece beden , zihin ve ruh bütünlüğü kuralıyla anlatmaya çalışan ilk kurum olmuştur. Müşteri odaklı hizmet anlayışı ve kalitesi ile Ataşehir bölgesinde A-A plus kitlesinde 10.000’e yakın müşteri portföyü bulunmaktadır. Yurt içi ve yurtdışında aldığı wellness koçluğu , Türkiye Cimnastik Federasyonu diplomalı hocaları ve her biri kendi alanında sertifikalı uzman kadrosuyla tecrübelerini ve deneyimlerini harmanlayarak 2015 yılında B&G Wellness markası ile sektöre yeni bir soluk kazandırmıştır. B&G Wellness, önüne çıkan her engelin ‘’deneyimlenmesi’’ gereken bir ‘’fırsat’’ olduğunu unutmadan, adımların büyüklüğünün değil durmadan ilerliyor olmanın öneminin büyüklüğünün farkındalığı ile 2015 Ağustos ayında ikinci şubesini W İstanbul Hotel bünyesinde açmıştır. Bugün hem Ataşehir’de hem de Beşikaş W Hotel bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Amacı; dünyada hızla gelişen wellness alanında, farklı know-how ‘ ları ülkemize getirerek, alışılmışın dışında, fark yaratan bir hizmet anlayışı ile en iyiye ulaşmaktır.

Sağlıklı bir yaşam, uzun insanlık tarihinin temel motivasyonlarından biri olagelmiştir.

Klasik tıp, sağlık/hastalık ilişkisini ruh ve beden ayrımı yaparak ele almış, süreç içinde, insan bütünlüğünü iki ayrı bilimin objesi haline getirmiştir. Bu bakışta, bedenin sorunları tıp bilimine, ruhun sorunları ise toplumsal bilimlere bırakılır.

Günümüzde bu ayrım, genel anlamda sürdürülse bile, pek çok açıdan daha total, insanı bir bütün olarak ele alan yaklaşımlar yoğunlaşmaktadır. Her bedensel arıza ya da tedavinin ruhsal dünyamızı etkilediği, ya da tam tersi olarak ruhsal dünyamızın tetiklemelerinden bedenimizin de etkilendiğini artık biliyoruz.

Bu nedenle özellikle bedenimiz hem bir “enerji bedeni” olarak, hem de “toplumsal beden” olarak inanılmaz sayıda araştırmanın kaynağı haline gelmiştir. Bilimin ortak kanısı şudur ki;

“enerji bedeni” otomatik sistem ayarları, çok hassas sigorta unsurları, koruma sistemleri, refleksleri, toleransları ile muhteşem bir yapıdır. Onu bütünleyen “düşünce bedenine” ise kısaca kişilik/şahsiyet denebilir. Düşünce bedeni, taşıyıcı beden olarak de yorumlanan fiziki bedenin içinde hayat yolculuğu yapan kişiliktir.

Bedenimizin “toplumsal” bir varlık olarak ele alınması ve “toplumsal-kültürel beden”den söz edilmesi ise, çağımızdaki yaşam tarzımız ve günümüzde üstlendiğimiz roller nedeniyle önemlidir.

Pek çok düşünürün belirttiği gibi; “Vücudumuzu kullanarak günlük hayatımızda düzen kurmaya çalışırız. “ Gündelik yaşam içinde vücudumuz iletişim sinyalleri yayan bir merkezdir. Ayrıca pek çok sosyal ilişkilerimizde “vücut dilini” kullanarak sonuca gitmeye çalışırız.

Açıkçası iş hayatımızdan sosyal yaşama, kültürel evrenimizden iş hayatımıza kadar pek çok noktada bedenimize ağır görevler veririz ve ondan beklentilerimiz yüksektir. Kuşkusuz bedenin başarısı ya da başarısızlığı ruhsal evrenimizi de derinden etkiler.

Soru şudur:

İster bir enerji ve kişilik kaynağı olarak, isterse toplumsal bir varlık olarak bedenimiz için özel olarak ne yapıyoruz?

Örneğin arabamıza gösterdiğimiz özenin, harcamanın ne kadarını bedenimize ayırıyoruz?

BG Wellness bunun için var.

“Sağlık” kavramı artık tek başına yeterli değil! BG Wellness “sağlıklı ve kalıcı güzellik “ ve “kaliteli yaşam” için var. Sağlığın ve güzelliğin kaliteli yaşamın doğal ve sürekli bir parçası olduğuna inandığı için var. Bedenimizin ve ruhumuzun hastalanmaması için, azıcık bakıma, biraz şımartılmaya, birazcık özene ihtiyacımız olduğuna inandığı için var. Bizler için durmaksızın çalışan o muhteşem organizmaya, bizi her toplumsal ilişkide öne çıkartan bedenimize gösterdiğimiz özenin katlanarak ruhumuza döneceğini bildiğimiz için BG WELLNESS var.

Diri, fit, enerjisi yenilenmiş, ışıldayan bir beden bizi kaliteli yaşamın iki yönüne de taşır. Hem kendi iç yolculuğumuzda mutlu oluruz, hem de dış dünyada bırakacağımız izlenim muhteşem olur.

Unutmayın¸“Sağlıklı ve kalıcı güzellik” hepimizin gündelik hakkıdır.

BG Wellness ile kendinizi yeniden keşfedecek ve çok seveceksiniz!